Miks Kalde-kokkujooksu?

Kui soovite näha oma autot heas seisukorras ja tunda end sõidu ajal komfortselt, ei tohi unustada rataste “kalde-kokkujooksu” reguleerimist. Kuigi mõned autojuhid võivad seda teenust alahinnata. Meie autoteenindus Tallinnas osutab sellist olulist teenust kvaliteetselt, et Teie oleksite tulemusega rahul!

Õige reguleerimise olulisuse mõistmiseks peab teadma, millist rolli mängib rataste õige joondamine auto ekspluatatsiooni käigus. Ratta õige asendi teepinna suhtes tagab rataste kaldenurga õige seadistus. Selle all mõistetakse optimaalset kaldenurka rataste ja tee vahel (eest vaadatuna). Jooksunurk on rataste ja raja vaheline nurk (ülalt vaadatuna), mille õige seadistus tagab rataste õige asendi eri kiirusega või kurvides sõitmisel. Rataste õige joondamine tagab töökindluse ja ohutuse ning kaitseb rehve kiire ja ebaühtlase kulumise eest.

Meie autoteenindus Tallinnas teeb asjatundlikult ja professionaalselt vajalikud seadistused ja pärast seda Teil tuleb rehvid vahetada senisest märksa harvemini!

Millal on vaja joondamist teha?

Kõigepealt peate teadma, millised tunnused osutavad joondamise vajadusele ja kui sageli seda tuleb teha. Kui leiate allpool loetletud tunnused ja soovite lasta joondamist teha – Tere tulemast meie teeninduskeskusesse!

Järgmised olukorrad osutavad probleemidele selles valdkonnas:

pärast avariid, millesse Teie auto on sattunud;

  • vedrustuse kallal on varem tehtud mingeid töid, parandusi või seadistusi;
  • vedrustuse piirkonnas on toimunud elementide vahetamine;
  • uue hooaja saabumisel vahetati rehvid välja (suverehvid talverehvide vastu ja vastupidi);
  • rehvid on ebaühtlaselt kulunud ja räsitud;
  • sõidu ajal on tunda raputamist, kurvides sõites tekivad kreenid;
  • Teie rooli käsud jõuavad teljevahe piirkonda märgatava viivitusega;
  • mingile tõkkele pealesõidu tagajärjel on rattad ja vedrustus kahjustatud;
  • rooliratta ja roolisamba teljed on nihutatud üksteise suhtes.

Iga eespool toodud olukord on iseenesest piisav põhjus külastada meie autoteenindust. Kogenud automeistrid teostavad diagnostikat ja seadistamist spetsiaalsete tööriistade abil.

Iga sekkumine vedrustuse mehhanismi piirkonda võib muuta rataste seadistusi ja tekib reguleerimise vajadus. Küsimusele, kas on vajalik rataste joondamine pärast liiklusõnnetust, peale vedrustuse või rooliratta piirkonna parandamist, auto ostmist või kiire ja ebaühtlase rehvide kulumise puhul, vastame – kindlasti on vaja, ootame Teid meie töökotta! Mis tahes rikkega kaasnevad ebameeldivad tagajärjed ja see ohustab Teie turvalisust. Tooge auto meie juurde diagnostika läbiviimiseks ja me kõrvaldame rikked õigeaegselt. Pärast seda ei pea Teie edaspidi sageli rehve vahetama ega kulutama raha mehhanismide remondile.